Cleveland’da iki haftada 30 çocuk kayboldu

Newburgh Heights Polis Şefi John Majoy, 2 ve 16 Mayıs tarihleri ​​arasında en az 27 çocuğun kaybolduğunu bildirdi. Cleveland Missing Örgütünün Yönetim Kurulu Lideri olarak da misyon yapan polis şefi, 2023’te 12-17 yaş ortası çocukların kaybolmalarının “benzeri görülmemiş seviyelere” ulaştığı konusunda uyardı.

Majoy, “Nedense 2023’te olağanda gördüğümüzden çok daha fazlasını gördük ki bu kısmen kaygı verici zira bu çocukların kimilerine ne olduğunu, insan ticareti kurbanı mı olduklarını, yoksa çete faaliyetlerine ya da uyuşturucuya mı karıştıklarını bilmiyoruz” dedi. Mayıs ayı ortası itibariyle Cleveland’da toplam 56 etkin kayıp çocuk olayı vardı.

Independent’ın haberine nazaran Majoy, 33 yıllık mesleğinde hiç bu kadar yüksek sayıda kayıp çocuk görmediğini vurguladı. “Burnumuzun tabanında işlenen sessiz bir suç” dedi. Majoy, gençlerin çaresiz kaldıklarında müdafaa için otomobil çalma ve soygun üzere kabahatlere başlamalarına yol açan çetelere katıldıklarını, vücutlarını sattıklarını ya da uyuşturucu kullandıklarını kelamlarına ekledi.

Cleveland ve Ohio’nun kuzeyindeki öteki bölgelerde artan kayıp hadiseleriyle gayret etmek emeliyle ABD Kolluk Kuvveti Hizmeti mayısta “Sizi Bulacağız Operasyonu”nu başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir