Karar yazarı Ocaktan: Siyasi yasaklara güvenerek erken sevinenlerin sandıktaki hikayesi her zaman mutlu sonla bitmeyebilir

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen mahpus ve siyasi yasak cezasının AKP iktidarı için sandıklara olumsuz yansıyacağını belirterek “İbretle seyrediyoruz ki bilhassa kendisini iktidara vakfetmiş kalemler, yaşanan hukuk sefaletini görmezlikten gelmek için Saraçhane’deki sivil siyasal ittifakı “görünmez el organizasyonu” üzere tanımlayarak çocuksu heveslere kapılmış bulunuyorlar. Siyasi tarihimizde yaşanan deneyimlere bakarak tekrar hatırlatalım, siyasi yasaklara güvenerek erken sevinenlerin sandıktaki öyküsü her vakit keyifli sonla bitmeyebilir” sözlerini kullandı.

Ocaktan, “Düşünün ki AK Parti ve yancısı MHP’nin en zirve noktasındaki yetkililerden alt kademelere kadar pek çok isim, her gün milletin yarısını teröristlikle suçluyor, bayanlara, gençlere açıktan küfrediyor ancak onlara ne anayasa, ne de yasa işliyor. İmamoğlu’na getirilen siyasi yasak, bir sefer daha göstermiştir ki Türkiye’de hukuk iflas etmiştir. Münasebetiyle hukuka zerrece inancı olan herkesin çıkıp, bu garabetin temel itibariyle Türkiye’nin geleceğine, iktisadına, siyasi hayatına büyük bir darbe indirdiğini açık yüreklilikle söz etmesi gerekir. Kimse unutmamalı ki bugün bu kararı alkışlayanların da yarın siyasallaşmamış bir hukuk sistemine şiddetle muhtaçlıkları olacaktır” diye yazdı.

Yazının tamamı için …

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir