Vedat Milor’dan Bakan Nebati’ye: Yine çok isabetli bir yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’in Silifke ilçesinde yaptığı konuşmada silifke yoğurdunun lezzetinden bahsederek kavurmayla hoş gittiğini söyledi.

Nebati, yoğurtla ilgili yorumunda “Silifke yoğurdu kavurmayla hoş olurmuş. Ben de Erdemli’den peynirli, patatesli sıkma bazlamamı yerim, beklerim Kurban Bayramı’nda etle yoğurdumu yerim” sözlerini kullandı.

Bakan Nebati’nin bu yorumuna gurme Vedat Milor, toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla cevap verdi. Milor şunları söyledi:

“Evet, farkındayım. Koyun eti yorumundan sonra tekrar çok isabetli bir yorum. Lakin hayır, söylentiler yanlışsız değil. Bu miting metinlerini ben yazmıyorum.”

‘KOYUN ETİ’ YORUMU YAPMIŞTI

Bakan Nebati, daha önce katıldığı bir televizyon programında da Türkiye’deki et fiyatlarının artmasının ‘damak tadı’nın değişmesiyle ilgili olduğunu söylemiş ve “Koyun eti ucuz fakat tercih edilmiyor, kokusundan ötürü. Halbuki biz koyun üretimine yönelik bir coğrafyada yaşıyoruz lakin damağı dana etine çevirdik. Koyun etini çocuklarımız yemiyor, kokusundan rahatsız oluyorlar” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir